DOĞADAN TOPLA, HAZIRLA,
TAT VE EĞLEN!

Urla Cooking Class

Urla’nın gastronomik servetleri ve köklü yemek kültürünün geleceğe aktarılması, paylaşılması ve tanıtılması için Hiç Urla tarafından kurulmuş bir merkezidir.

Urla’nın gıda ve tarımının en gizli ve karmaşık değerlerini burada mercek altına alıyor ve paylaşıyoruz. Yeni Urla Mutfağı’nı sürekli araştırıp geliştirirken, tüm ziyaretçilerimiz için sürükleyici ve katılımcı bir deneyim garantisi veriyoruz.
Urla Cooking Class; Bademler Köyü’nde bulunan Hiç Zeytin Ormanı İşliği’nin içerisinde bulunur ve tarımsal girdinin ürüne dönüşme serüvenine şahit olmanızı sağlayan uygulamalı bir eğitim ve paylaşım ortamı sunar.

DOĞASI İLE BÜYÜLEYEN
BİR KASABA

URLA

Urla; denizle toprağın iç içe geçtiği Ege Denizi’nin merkezinde bir yarımada. Bu kasaba; tarihini, geleneklerini, doğal zenginliğini, kültürel mirasını mutfağıyla çok güzel özetliyor.

Yüzyıllar boyunca farklı kültürlere ev sahipliği yapmış Urla ve her birinden izler alarak kendine özgün bir mutfak yaratabilmiş.

Anavatanı olan bu topraklarda zeytin; M.Ö 6. yy da ilk kez modern yöntemlerle Klazomenai de işlenmiş. İyon Medeniyetinin beşiği ve önemli bir ticaret merkezi olan Urla’dan, tüm Akdeniz havzasına kayıklarla zeytinyağı ve şarap taşınmış.

urla-cooking-banner

Urla Mutfak Mirası

Urla yemek kültürünü onurlandırmak

Urla Mutfak Mirası Atölyelerinde, Geleneksel Urla Mutfağı’nın tariflerini mevsime uygun bir menü seçkisi ile şefler ve Urlalı Moderatörler öncülüğünde uygulamalı olarak pişirip, beraberce tadıyoruz.

Unutulmaya yüz tutmuş ancak sözlü kültürde varlığını sürdüren kadim reçeteler ve artık kullanılmayan otlar, teknikler ve malzemeler bu atölyede hayata geçirilir ve modernize edilerek yeni bir yorumla sunulur. Geleneksel ile modernin bir buluşması ve Urla Mutfağı’nın yaşatılarak geleceğe aktarılmasını hedefleyen; etkileşime ve deneyimine dayalı paylaşım dolu atölyeler sizleri bekliyor.

Hasat Turları

Urla’nın en büyük Organik Tarım Vahası olan, 60.000 zeytin ağacına yuva; Hiç Zeytin Ormanı’nda bakir doğaya dokunmaya ve deneyim dolu bir gün yaşamaya var mısınız?

Bademler Köyü tepelerinde bulunan Hiç Zeytin Ormanı, Köy içerisindeki Urla Cooking Class ve Urla Tarihi merkezde bulunan Hiç Lokanta ile 3 ayrı yerde gerçekleşecek olan etkinliğimizde dolu dolu deneyim, lezzet ve paylaşım yaşayacaksınız.

cooking-class-foto-03
cooking-class-foto-04
cooking-class-foto-05

Atölyeler

Kendin hazırla, paylaş, tat ve eğlen!

Bir ürünü derinlemesine tanımak, tadımın inceliklerini anlamak, üretim aşamalarına tanıklık etmek, konunun uzmanı liderliğinde mutfağa girmek ve tatmak için yıl boyunca düzenlenen atölyelerimiz sizleri paylaşım ve keyif dolu bir maceraya çağırıyor.

Zeytinyağı Okuryazarlığına Giriş ve İleri Seviye eğitimlerimiz Uzman Zeytinyağı Tadımcısı Duygu Özerson Elakdar tarafından tüm yıl düzenli olarak organize edilmektedir.

Diğer ürünlere yönelik atölyelerimiz yıl boyunca farklı içerik ve zamanlarda düzenlenmektedir.

Yaklaşan Etkinlikler

Etkinlik bulunamadı!