Home Etkinlikler - Urla Cooking Class Hasat Turları KARABAŞ LAVANTASI TURU – 04 MAYIS 2024 – CUMARTESİ

KARABAŞ LAVANTASI TURU – 04 MAYIS 2024 – CUMARTESİ

Urla’nın en büyük Organik Tarım Vahası olan, 60.000 zeytin ağacına yuva; Hiç Zeytin Ormanı ilkbaharda sizi hasada çağırıyor.
Bölgemizin doğal bitki örtüsünde bulunan, organik sertifikalı tıbbi ve aromatik bir bitki olan ballıbabagillerden Karabaş Otunun doğa ve gastronomideki yolculuğunu birlikte yaşayacağımız, unutulmaz bir deneyimine hazır mısınız?
Bademler Köyü’nde bulunan, Organik Hiç Zeytin Ormanı’na özel araçlarla hareket edecek ve burada gerçek bir hasat deneyimi yaşayacağız. Devamında; kuracağımız şölen gibi bir piknik sofrasında e karabaş çayımızı yudumlarken soframızda bize Hiç Lokanta’ da hazırlanan, karabaş lavantalı ürünler de eşlik edecek.
PROGRAM:
10:45 – 11.00 : Bademler Köyü’nde bulunan, Hiç Zeytin Ormanı’na doğru yola çıkma.
11:15 – 13:00: Ormanda seyir terasında toplanıyoruz. Hasat heybelerimizi takarak karabaş lavantaların izini sürüyoruz.
13:00 – 15:00:  Piknik alanına varış. Karabaş Lavantalarını toplarken topladığımız yenilebilir otlarla kendi salatamızı yapıyoruz. Bir yandan da otlu yumurtalar ve karabaş lavantası çaylarımızı hazırlıyor ve doğanın içerişinde Duygu Özerson Elakdar’ın vereceği tarifler eşliğinde pikniğin tadını çıkarıyoruz.
15:00 – 15:15 : Urla Cooking Class’a dönüş
Hasat heybeleri ile Karabaş Lavantası Bilgilendirme kiti ve değişik Karabaş Lavantası tariflerini içeren bir rehber verilecektir.
*İtalya O.N.A.O.O.’dan mezun uzman zeytinyağı panelisti ve marka sahibi Duygu Elakdar program boyunca misafirlerimize eşlik edecektir.

*12 kişi katılımcı altında etkinlik iptal edilecektir.

*Mücbir sebeplerden dolayı etkinliğin iptal olması durumunda etkinlik ücretinin tamamı katılımcının belirttiği iban numarasına iade edilecektir.
Ayrıca son 72 saatte eğitime katılımını iptal eden kişilerin ücretlerinden %40, son 48 saatte iptal eden kişiler için ise %70 kesinti yapılacaktır. Son 24 saatte yapılan iptaller için ücret iadesi yapılmayacaktır.

Katılım: min.8 – max. 18 kişi

Fiyat: 2000 TL

Sold out!
Organik Sızma Zeytinyağı 500 ML Beyaz
Organik Sızma Zeytinyağı 500 ML Siyah

Tarih

May 04 2024
Geçmiş

Zaman

10:45 am - 3:15 pm

Maliyet

2,000.00₺

Yer

Hiç Zeytin Ormanı
Bademler Köyü, Urla
Kategori
QR Code