Home Etkinlikler - Urla Cooking Class Hasat Turları URLA’NIN OTLARI HASADI- 10 MART PAZAR

URLA’NIN OTLARI HASADI- 10 MART PAZAR

Günümüzde doğaya ve doğala dönüş artık hepimizin merceğindeyken Urla’da organik Hiç Zeytin Ormanı’nın bakir doğasındaki yenilebilen otları tanımaya var mısınız?

Urla’nın geleneksel mutfağının şifa ve lezzet dağıtan otları Urla’da “Mart Dokuzu Şenlikleri” adı altında baharın gelişi ile kutlanır. Urla’mızın Geleneksel Mutfağının baş tacı olan otlarımızı beraberce tanıyacağımız hem teorik hem de pratik bilgilerle dolu bir deneyime davet ediyoruz sizleri…

Urla’nın Otları Atölyelerinde biz de bu döngüyü takip ediyor ve değişen doğanın renklerinden sizlerle her seferinde farklı otlardan önce derinlemesine otları tanıyor sonra da kendi toplayacağımız otlarla ormanda kuracağımız piknik sofrasında beraber pişirerek afiyetle yiyoruz.

Bu atölyemizde başrol oyuncularımız: Kuzu Kulağı, Mis Otu, İğnelik, Havuç Otu, Çiriş otu, Kara Hindiba, Dağ Marulu ve yolumuz üzerinde karşımıza çıkan daha nice güzellikler olacak.

PROGRAM:

10:45 –  11:00 : Hiç Zeytin Ormanı’na doğru yola çıkma.

11:15 – 13:00 : Orman’da heybelerimiz yenilebilen Urla otlarıyla dolduruyoruz.

13:00 – 15:00 : Piknik alanına varış. Kendi salatamızı yapıyoruz. Bir yandan da otlu yumurtalar ve karabaş lavantası çaylarımızı hazırlıyor ve doğanın içerişinde Duygu Özerson Elakdar’ın vereceği tarifler eşliğinde pikniğin tadını çıkarıyoruz.

15:15 : Urla Cooking Class’a dönüş ve vedalaşma

 

*“Hiç Urla” marka kurucusu, zeytinyağı panelisti Duygu Özerson Elakdar program boyunca misafirlerimize eşlik edecektir.

*12 kişi katılımcı altında etkinlik iptal edilecektir.

*Mücbir sebeplerden dolayı etkinliğin iptal olması durumunda etkinlik ücretinin tamamı katılımcının belirttiği iban numarasına iade edilecektir.
Ayrıca son 72 saatte eğitime katılımını iptal eden kişilerin ücretlerinden %40, son 48 saatte iptal eden kişiler için ise %70 kesinti yapılacaktır. Son 24 saatte yapılan iptaller için ücret iadesi yapılmayacaktır.

Katılım: min.8 – max. 18 kişi

Fiyat: 2000 TL

Sold out!
Organik Sızma Zeytinyağı 500 ML Beyaz
Organik Sızma Zeytinyağı 500 ML Siyah

Tarih

Mar 10 2024
Geçmiş

Zaman

10:45 am - 3:15 pm

Maliyet

2,000.00₺

Yer

Hiç Zeytin Ormanı
Bademler Köyü, Urla
Kategori
QR Code