Home Etkinlikler - Urla Cooking Class Hasat Turları ŞEF DENİZ TEMEL İLE HİÇ ZEYTİN ORMANI’NDA HASAT ŞENLİĞİ

ŞEF DENİZ TEMEL İLE HİÇ ZEYTİN ORMANI’NDA HASAT ŞENLİĞİ

Urla’nın en büyük Organik Tarım Vahası olan, 60.000 zeytin ağacına yuva;
Hiç Zeytin Ormanı sonbaharda sizi hasada çağırıyor.
Zeytinin doğa ve gastronomideki yolculuğunu birlikte yaşayacağımız unutulmaz bir deneyimine hazır mısınız?
Bademler Köyü’nde bulunan, Organik Hiç Zeytin Ormanı’na özel arazi araçlarıyla hareket edecek ve burada gerçek bir Zeytin Hasat Deneyimi yaşayacağız. Hasat ekibimizle zeytin hasadına katılacak ardından; zeytinin yağa dönüşme serüvenini Uzman Zeytinyağı Tadımcısı Duygu Özerson Elakdar anlatacak ve aynı gün işlenmiş zeytinyağının tadımını yapacağız.
Tadımın ardından Tin Pan Jazz Band hasat sofrası alanımızda muhteşem jazz performansı ile bize eşlik ederken, İstanbul’un parlayan yıldızı Alaf Restoran’nın kurucu şefi Deniz Temel’in açık ateşte hazırladığı hasat sofrasının  tadını çıkarıyor olacağız.
Gümünüzü Hiç Lokanta’da misafir ettiğimiz Şef Deniz Temel’in hazırladığı, Köklerinden beslenen ve her duyuya hitap eden eşsiz bir göçebe mutfağı olan Alaf Restoran menüsü dokunuşu  ve  doğadan toplanan orman zenginliklerini tabağa taşıyan  Şef Ekin Can Kün’ün  Yeni Urla Mutfağı’nın buluştuğu akşam yemeği menümüzü deneyimleyerek sonlandıracağız.
İlk kez gerçekleşetirecek olduğumuz Orman’da Jazz eşliğinde muhteşem yemeklerle renklenecek olan hasat şenliğimize siz de katılın!
BİZ KİMİZ? 
Şef Deniz Temel
Lise eğitimini gastronomi üzerine aldıktan sonra üniversiteyi yine gastronomi üzerine okudu. Üniversite bitince Amerika’nın Virginia bölgesine gitti. Sheraton ve Holiday Inn Otelleri’nde çalıştı. Amerika’dan döndükten sonra Murat Bozok ile Mimolett restoranda çalışmaya başladı ve Murat Bozok’un yanında mutfak şefliğine yükseldi ve birlikte birçok projenin şefliğini yaptı.
2013 yılında Kemal Demirasal ile Alancha’yı kurdu ve birlikte tasarladıkları bir deneyim mekanı yarattılar. Deniz Temel “köklerinden beslenen bir göçebe hikayesi” olarak tanımladığı Alaf’ta ise tüm deneyimlerini derleyerek, kökleriyle yörük geçmişini aldı ve en öne oturttu.
Deniz Temel’i ve onu Alaf’a götüren derin hikayesini daha yakından tanımak için klikleyin: https://www.alafkurucesme.com/sef
Hiç Urla Kurucu Ortağı, profesyonel zeytinyağı tadımcısı Duygu Özerson Elakdar ve Hiç Ailesi hakkında detaylı bilgi için: https://hicurla.com
Hiç Mutfak Şefi Ekin Can Kün Aşçılık mesleğini bitmeyen bir öğrenme ve merak etme süreci olarak yaşayan ve kendini sürekli geliştiren Ekin şef; yıllardır kendi mayaladığı ekmeği üretmekte, her yaz turşusunu kurmakta, torik zamanı lakerdasını yapmakta, baharata çok özel bir ilgisi bulunmakta ve kendi imal ettiği aromalı sirkelerini-özellikle kuru incir- sofrasından eksik etmemektedir. Sonsuz bir aşkla girdiği mutfakta zamanın nasıl geçtiğini bilememekle birlikte kendini, pişirerek ifade etmeye çok değer vermektedir. Bu anlamda isleme, kurutma, fermente etme gibi pişirme yöntemlerini profesyonel olarak uygulamaktan büyük bir haz duymaktadır. Edindiği deneyimleri tamamen yaptığı hatalara dayandıran ve kendini hatalarını düzelterek inşa etmeye inanan birisi olduğundan “hata yapmak” gibi bir stresi bulunmamaktadır.
16 Ekim 2021  Cumartesi
11:00 – Urla Cooking Class’ta buluşma ve Hiç Zeytin Ormanı’na Hareket
11:30  – Hiç Zeytin Ormanı’nda hasat ekibi ile tanışma ve zeytin hasadı
12:30 –  Duygu Özerson Elakdar ile Zeytinyağı Tadım Atölyesi
13:30 – Hiç Zeytin Ormanı’nda Tin Pan Jazz Band Eşliğinde Şef Deniz Temel’in sunumu ile öğle yemeği
16:00 – Urla Cooking Class’a Dönüş
Serbest zaman
19:00 – Urla Tarihi Şehir Merkezi’nde Hiç Lokanta’da buluşma.
2 Şefin yaratıcılıklarını sergilediği Şarap Eşleşmeli Tadım Menüsü ile günümüzü sonlandırıyoruz. Gece boyunca misafirlerimizi Hasat Şenliğimizin anısını yaşatacak ufak sürprizler de bekliyor olacak.
*** Sadece Hasat Şenliğimize katılmak isteyen misafirlerimiz saat 16:00 ‘ya kadar olan programımıza katılabilirler.
Katılım ücreti : 1.400 TL’dir. 
****Sadece Akşam Yemeğine katılmak isteyen misafirlerimiz için ,
Katılım ücreti : 550 TL’dir.
Rezervasyon ve detaylar hakkında,  Urla Cooking Class ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.
0537 561 7976
Organik Sızma Zeytinyağı 500 ML Beyaz
Organik Sızma Zeytinyağı 500 ML Siyah

Tarih

Eki 16 2021
Geçmiş

Zaman

11:00 am - 11:00 pm

Maliyet

1,700.00₺

Yer

Hiç Zeytin Ormanı
Bademler Köyü, Urla
Kategori
QR Code