Home Etkinlikler - Urla Cooking Class Hasat Turları ŞEFLER ORMANDA! GASTRONOMİ VE ZEYTİN HASAT GÜNÜ

ŞEFLER ORMANDA! GASTRONOMİ VE ZEYTİN HASAT GÜNÜ

Etkinliğimiz

 

 

Urla’nın en büyük Organik Tarım Vahası olan, 60.000 zeytin ağacına yuva; Hiç Zeytin Ormanı sonbaharda sizi hasada çağırıyor.

Zeytinin tarih, doğa ve gastronomideki yolculuğunu birlikte yaşayacağımız unutulmaz bir deneyimine hazır mısınız?

Zeytinin tarihinin yazıldığı kültürel mirasımız, M.Ö 6 yy’la tarihli Klazomenai Antik Yağ İşliği‘ni ziyaret ederek güne başlayacağız. Sonra; Şef Tamar Bal, Şef Mehmet Güngör eşliğinde Bademler Köyü’nde bulunan, Organik Hiç Zeytin Ormanı‘na özel arazi araçlarıyla hareket edecek ve burada gerçek bir Zeytin Hasat Deneyimi yaşayacağız. Devamında; zeytinin yağa dönüşme serüvenine tanıklık etmek için Organik Hiç Zeytin Ormanı İşliği‘nde bulunan Urla Cooking Class’a gidecek ve burada topladığımız zeytinler yağa dönüşürken Uzman Zeytinyağı Tadımcısı Duygu Özerson Elakdar tarafından tadım eğitimi alacak ve şeflerden taze sıkılan yağ ile özel reçetelerin uygulanmasına tanıklık edeceğiz.

Günümüzü Hiç Lokanta da, Şef Tamar Bal, Şef Mehmet Güngör ‘ün Yeni Urla Mutfağı‘ndan aldığı ilhamla tasarlayacağı menüyü tadarken, Urla şaraplarını yudumlayarak sonlandıracağız.

PROGRAM:

11:30-12:15: Klazomenai Antik Yağ İşliği Ziyareti

12:45- 15:00: Hiç Zeytin Ormanı’na varış ve  Şef Tamar Bal, Şef Mehmet Güngör ve Hasat ekibi eşliğinde zeytin hasadı ve açık havada hasat pikniği.

15:30-18:00: Bademler Köyü’nde bulunan Hiç Zeytin İşliği’ndeki Urla Cooking Class’ta misafirlerimizi elleriyle topladıkları zeytinlerin yağa dönüşme sürecini birlikte deneyimleyecek ve konuklarımıza Duygu Elakdar tarafından tam programlı ”Zeytinyağı Okuryazarlığına Giriş Eğitimi” verilecektir.

* Misafirlerimize kendi elleriyle topladıkları zeytinlerden elde ettikleri zeytinyağı ( 500 ml şişede), “Zeytinyağı Okuryazarlığı Bilgi Kiti” ve Katılım Sertifikası verilecektir.

19:30-   : Urla’nın tarihi Sanat Sokağı’nda bulunan Hiç Lokanta’da Misafir Şef’lerin yorumuyla Zeytinyağı ve Urla Şarapları eşleşmeli, Hasat Özel Akşam Yemeği.

* Duygu Özerson Elakdar:

* İtalya O.N.A.O.O.’dan mezun uzman zeytinyağı panelisti ve marka sahibi Duygu Özerson Elakdar program boyunca misafirlerimize eşlik edecektir.

* Tamar Bal

1987 İstanbul doğumlu olan Tamar Bal, Yıldız Teknik Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nü bitirdi. Kanada Göçmen Ofisi’nde Göçmenlik Danışmanlığı yaparken, diğer taraftan dayısının meyhanesinde yamaklık yaptı. 2012 yılında profesyonel mutfağa girdi. 2015 yılında Istanbul Culinary Institute & Kadir Has Üniversitesi Mutfak Sanatları eğitimini tamamlayıp dünya mutfaklarında çalışmaya başladı. 2018 yılından itibaren Gangon Food Truck & Gangon Piknik’te Chef & Partner olarak devam eden Tamar, 2020 yazında L’Arancia Cunda ailesine katıldı.

*Mehmet Güngör

USLA Mutfak Akademi bölümü mezunu olan Mehmet Güngör, aşçılık kariyerine çeşitli dünya mutfakları (İtalyan, Japonya, Akdeniz) ile başlamış olup şu anda L’Arancia’nın kurucu mutfak şefi olarak çalışmaktadır. 2016 yılında Fransa Lyon’a gitmiş ve burada Fransız şeflerden, yerel ürünlerin doğru şekilde işlenmesi, tabaktaki sunumların restoranın ruhunu yansıtması gerekliliği ile ilgili eğitimini tamamlamıştır.

İstanbul’a döndüğünde Bodrum, İstanbul Zuma ve İstanbul’un önemli restoranlarında çalışmıştır. Kurucu şeflik yaptığı, Cunda adasında yer alan L’Arancia ‘da yaratım sürecine devam etmektedir.

Katılım: min 12 – max 16 kişi

 

Organik Sızma Zeytinyağı 500 ML Beyaz
Organik Sızma Zeytinyağı 500 ML Siyah

Tarih

Kas 14 2020
Geçmiş

Zaman

11:30 am - 9:30 pm

Maliyet

1.150 TL

Yer

Hiç Zeytin Ormanı
Bademler Köyü, Urla
Kategori
QR Code