Home Etkinlikler - ORMANI İÇ – BİTKİ ÇAYI HASADI VE TADIMI

ORMANI İÇ – BİTKİ ÇAYI HASADI VE TADIMI

Urla’nın en büyük Organik Tarım Vahası olan, 60.000 zeytin ağacına yuva; Hiç Zeytin Ormanı her mevsim değişen renklerinden bir çay buketi derlemek için sizi hasada çağırıyor!

Urla doğal bitki örtüsünde bulunan, organik sertifikalı tıbbi ve aromatik bitkileri beraberce tanıyarak yerinde keşfedecek ve doğadan toplamanın tekniklerini öğreneceğiz.

Bademler Köyü’nde bulunan, Organik Hiç Zeytin Ormanı’na özel araçlarla hareket edecek ve burada gerçek bir hasat deneyimi yaşayacağız. Devamında; kendi topladığımız bitkilerden Ormanda yapacağımız çay eşliğinde bir hasat pikniği yapacağız.

Ardından orman’a 10 dk mesafedeki Urla Cooking Class’a geçerek burada Karabaş Lavantalı  Kombucha (doğal fermante prebiyotik çay)  yapımını öğreneceğimiz bir workshop gerçekleştireceğiz.

Günümüzü Hiç Lokanta’da, Yeni Urla Mutfağı’nı özel bir tadım menüsü ile tadarken, Urla Şaraplarını yudumlayarak sonlandıracağız.

PROGRAM:

14:00-16:30: Bademler Köyü’nde bulunan, Hiç Zeytin Ormanı’na varış. Hasat ekibiyle bitki çayı hasadı ve piknik.

17:00-19:00: Urla Cooking Class’ta Kombucha Fermente Çay yapımı ve faydaları ile ilgili bilgiler alacakları ve kendi kombuchalarını hazırlayabilecekleri atölyenin ardından,

19:30: Hiç Lokanta’da zeytinyağı ve Urla Şarapları eşleşmeli, Özel Akşam Yemeği  ile programımızı tamamlıyoruz.

* Misafirlerimize kombucha başlangıç kitleri ve Katılım Sertifikası verilecektir.

Dönem: Mayıs- Haziran

Katılım: min 8 – max 12 kişi

İtalya O.N.A.O.O.’dan mezun uzman zeytinyağı panelisti ve marka sahibi Duygu Elakdar program boyunca misafirlerimize eşlik edecektir.

Organik Sızma Zeytinyağı 500 ML Beyaz
Organik Sızma Zeytinyağı 500 ML Siyah

Date

Jun 19 2021
Geçmiş

Time

2:00 pm - 7:30 pm
QR Code