Home Etkinlikler - Urla Cooking Class Hasat Turları KARABAŞ LAVANTASI HASAT TURU-15 MAYIS 2021-CUMARTESİ

KARABAŞ LAVANTASI HASAT TURU-15 MAYIS 2021-CUMARTESİ

Urla’nın en büyük Organik Tarım Vahası olan, 60.000 zeytin ağacına yuva; Hiç Zeytin Ormanı ilkbaharda sizi hasada çağırıyor.
Bölgemizin doğal bitki örtüsünde bulunan, organik sertifikalı tıbbi ve aromatik bir bitki olan ballıbabagillerden Karabaş Otunun doğa ve gastronomideki yolculuğunu birlikte yaşayacağımız, unutulmaz bir deneyimine hazır mısınız?
Bademler Köyü’nde bulunan, Organik Hiç Zeytin Ormanı’na özel araçlarla hareket edecek ve burada gerçek bir hasat deneyimi yaşayacağız. Devamında; kuracağımız şölen gibi bir piknik sofrasında e karabaş çayımızı yudumlarken soframızda bize Hiç Lokanta’ da hazırlanan, karabaş lavantalı ürünler de eşlik edecek.
Ardından Urla Cooking Class’ta, Şef Ekin Can Kün tarafından Karabaş Lavantası Şerbeti ve Karabaş lavantalı Kombucha üretimi detaylı olarak sunumlarla anlatılacak. Katılımcılara gün sonunda bir Karabaş Kombucha Kiti de hediye edilecek. Bu şifalı otu daha yakından tanıyacağımız paylaşım ve lezzet dolu bir eğitim bizi bekliyor.
PROGRAM:
14:00 – 14:15: Bademler Köyü’nde bulunan Urla Cooking Class’ta buluşma. Buradan 4X4’ler ile 10 dakika mesafedeki Hiç Zeytin Ormanı’na doğru yola çıkış.
14:30 – 16:00: Ormanda seyir terasında toplanıyoruz. Hasat heybelerimizi takarak karabaş lavantaların izini sürüyoruz.
16:00 – 18:00:  Hasat Pikniği
18:00 – 18:15 : Urla Cooking Class’a dönüş
18:1519:30: Hiç Lokanta’nın tecrübeli Şef Ekin Can Kün ile Kombucha Atölyesi: Urla Cooking Class’ta misafirlerimizi elleriyle topladıkları lavantalardan Kombucha yapımı ve faydaları ile ilgili bilgiler alacak ve kendi kombuchalarını hazırlayacaklar.
* Misafirlerimize kombucha başlangıç kitleri ve yağım aşamalarını anlatan detaylı bir bilgi dosyası, Hasat heybeleri ile Karabaş Lavantası Bilgilendirme kiti ve değişik Karabaş Lavantası tariflerini içeren bir rehber verilecektir.
Katılım: min 12 –  max 18 kişi
Katılım Bedeli: 750 TL / kişi
Süre: 5,5 – 6 saat
*Kişiye Özel Tur: 700 €/2 kişi (Uygun Dönem: Nisan – Mayıs – Haziran)
*İtalya O.N.A.O.O.’dan mezun uzman zeytinyağı panelisti ve marka sahibi Duygu Elakdar program boyunca misafirlerimize eşlik edecektir.
*Şef Ekin Can Kün: Hiç Lokanta’nın şefi 86’ Mersin doğumludur. Aşçılık mesleğini bitmeyen bir öğrenme ve merak etme süreci olarak yaşayan ve kendini sürekli geliştiren Ekin şef; yıllardır kendi mayaladığı ekmeği üretmekte, her yaz turşusunu kurmakta, torik zamanı lakerdasını yapmakta, baharata çok özel bir ilgisi bulunmakta ve kendi imal ettiği aromalı sirkelerini-özellikle kuru incir- sofrasından eksik etmemektedir. Sonsuz bir aşkla girdiği mutfakta zamanın nasıl geçtiğini bilememekle birlikte kendini, pişirerek ifade etmeye çok değer vermektedir. Bu anlamda isleme, kurutma, fermente etme gibi pişirme yöntemlerini profesyonel olarak uygulamaktan büyük bir haz duymaktadır. Edindiği deneyimleri tamamen yaptığı hatalara dayandıran ve kendini hatalarını düzelterek inşa etmeye inanan birisi olduğundan “hata yapmak” gibi bir stresi bulunmamaktadır.

 

Sold out!
Organik Sızma Zeytinyağı 500 ML Beyaz
Organik Sızma Zeytinyağı 500 ML Siyah

Tarih

May 15 2021
Geçmiş

Zaman

2:00 pm - 7:30 pm

Maliyet

750.00₺

Yer

Hiç Zeytin Ormanı
Bademler Köyü, Urla
Kategori
QR Code