Home Etkinlikler - Urla Cooking Class Hasat Turları SAFFET EMRE TONGUÇ İLE HASAT VE GASTRONOMİ TURU

SAFFET EMRE TONGUÇ İLE HASAT VE GASTRONOMİ TURU

Urla’nın en büyük Organik Tarım Vahası olan, 60.000 zeytin ağacına yuva; Hiç Zeytin Ormanı sonbaharda sizi hasada çağırıyor.

Zeytinin tarih, doğa ve gastronomideki yolculuğunu birlikte yaşayacağımız unutulmaz bir deneyimine hazır mısınız?

Zeytinin tarihinin yazıldığı kültürel mirasımız, M.Ö 6 yy’la tarihli Klazomenai Antik Yağ İşliği‘ni Saffet Emre Tonguç rehberliğinde ziyaret ederek güne başlayacağız. Sonra Bademler Köyü’nde bulunan, Organik Hiç Zeytin Ormanı‘na özel arazi araçlarıyla hareket edecek ve burada gerçek bir Zeytin Hasat Deneyimi yaşayacağız. Devamında; zeytinin yağa dönüşme serüvenine tanıklık etmek için Organik Hiç Zeytin Ormanı İşliği‘nde bulunan Urla Cooking Class’a gidecek ve burada topladığımız zeytinler yağa dönüşürken Uzman Zeytinyağı Tadımcısı Duygu Özerson Elakdar tarafından tadım eğitimi alacağız. Günümüzü Hiç Lokantada, doğadan toplanan orman zenginliklerini tabağa taşıyan Yeni Urla Mutfağı menüsü ve Metro Türkiye’nin Wise Wine Local Selection şarap seçkisini deneyimleyerek sonlandıracağız.

PROGRAM:

11:00-11:45: Saffet Emre Tonguç rehberliğinde Klazomenai Antik Yağ İşliği Ziyareti

12:15- 14:30: Hiç Zeytin Ormanı’na varış ve Saffet Emre Tonguç ve Hiç Zeytin Ormanı hasat ekibi eşliğinde zeytin hasadı ve açık havada hasat pikniği.

15:00-17:30: Bademler Köyü’nde bulunan Hiç Zeytin İşliği’ndeki Urla Cooking Class’ta misafirlerimizi elleriyle topladıkları zeytinlerin yağa dönüşme sürecini birlikte deneyimleyecek ve konuklarımıza Duygu Özerson Elakdar tarafından tam programlı ”Zeytinyağı Okuryazarlığına Giriş Eğitimi” verilecektir.

* Misafirlerimize kendi elleriyle topladıkları zeytinlerden elde ettikleri zeytinyağı (500 ml şişede), “Zeytinyağı Okuryazarlığı Bilgi Kiti” ve Katılım Sertifikası verilecektir.

17:30-19:00 Serbest Zaman

19:30-:  Urla’nın tarihi Sanat Sokağı’nda bulunan Hiç Lokanta’da Saffet Emre Tonguç‘un yorumuyla Zeytinyağı ve Wise Wine Local Selection Şarapları eşleşmeli, Hasat Özel Akşam Yemeği

Programın sadece akşam kısmına katılmak isteyenler için:

Saffet Emre Tonguç eşliğinde Hasat Özel Yemeğine ayrıca rezervasyon yaptırmak için lütfen: 0 232 754 30 99 nolu numaradan bize ulaşın. 

* Duygu Özerson Elakdar:

* İtalya O.N.A.O.O.’dan mezun uzman zeytinyağı panelisti ve “Hiç” marka sahibi Duygu Özerson Elakdar program boyunca misafirlerimize eşlik edecektir.

 * Saffet Emre Tonguç:

Tarihçi, Seyahat Yazarı ve Profesyonel Rehber

Boğaziçi Üniversitesi’nin Turizm ve Otel Yöneticiliği, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ile Osmanlı Sosyal Tarihi yüksek lisans bölümlerinden mezun oldu. Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde (Wirtschafts Universitat) işletme üzerine doktora çalışması yaptı.

Fotoğrafları 1990 yılından itibaren Amerika ve Avustralya başta olmak üzere çeşitli ülkelerdeki dergi ve internet sitelerinde yayınlandı. Tasarımını yaptığı çeşitli ev ve bahçeler Maison Française, House Beautiful, Home Art, Marie Claire, Elele, İnStyle ve Banyo + Mutfak gibi dergilerde yer aldı. Gerek mesleki, gerek şahsi ilgisinden dolayı 124 ülkeye seyahat etti. Hürriyet Gazetesi’nin Seyahat ekinde, İstanbul Life ve Skylife dergilerinde devamlı yazıları çıkan Saffet Emre Tonguç’un yazdıkları ve yaptıkları yurtdışında, Conde Nast Traveler, Travel and Leisure, National Geographic ve Lonely Planet gibi yayınlarda yer aldı. İstanbul the Ultimate Guide adlı kitabı New York Times ve International Herald Tribune gazetelerine haber oldu. NTV’de yayınlanan “Paha Biçilemez İstanbul” programı kanalın en yüksek izlenme oranlarına ulaştı

.   Hiç Zeytin Ormanı'nda Gastronomi ve Hasat Deneyimi

Organik Sızma Zeytinyağı 500 ML Beyaz
Organik Sızma Zeytinyağı 500 ML Siyah

Tarih

Kas 01 2020
Geçmiş

Zaman

11:00 am - 9:30 pm

Maliyet

1400 TL

Yer

Hiç Zeytin Ormanı
Bademler Köyü, Urla
Kategori
QR Code