Home Etkinlikler - Urla Cooking Class Urla Mutfak Mirası ŞEF DİLEK YETKİNER URLA’DA SONBAHAR SOFRALARI

ŞEF DİLEK YETKİNER URLA’DA SONBAHAR SOFRALARI

Ege Mutfağı Eğitmen Şefi Dilek Yetkiner 1995 yılında Ege Üniversitesi Gıda Bölümü’nden mezun oldu. 15 yıl Özgörkey Feast Gıda’da ARGE danışmanlığı yaptı. 2007 yılında profesyonel aşçılık ve yemek stilistliği eğitimleri aldı. Urla ve Alaçatı’da birçok işletmede görev aldıktan sonra mutfak koordinatörlüğü ve menü danışmalığı görevini sürdürmekte ve Ege ve Mübadele mutfağı üzerine yemek dergileri ve kitaplar için çalışmalar yapmaya devam etmektedir. Sitilistliğini yaptığı dört yemek kitabından biri olan “Urlalı Yemekler” önümüzdeki aylarda bizlerle buluşuyor olacak.

Dilek şef, Mübadele de Girit’ten gelip Urla ya yerleşen Çipli Ailesi’nin 4. kuşak torunu. Onu mutfakla tanıştıran Giritli Anneannesi Sıdıka Hanım’dan aldığı el ve ilham ile Urla’nın en geleneksel tariflerini günümüze taşıyan bölgemizin kıymetli bir şefidir.

Dilek Yetkiner: “Anneannemin Urla’daki bağ evinde geçen çocukluk yıllarım onun her yaz yeniden yaptığı çamur fırında, odun ateşinde pişirdiği lezzetli yemekleri öğrenerek geçti. En büyük şansım bu tarifleri birebir kendisinden öğrenmek oldu.

Eski Urla Mutfağını, Ege ve Girit yemeklerini anlatmak ve yeni nesillere aktarmak için kurguladığımız bu atölyelerde mevsime göre değişen içerikler bulacaksınız.

Dilek Şef ile Urla’nın Meşhur Kadın Üretici Pazarında malzemeleri keşfederek alışveriş yapacak sonrasında Bademler Köyü’nde bulunan Urla Cooking Class’a beraberce hareket ederek burada Şefimizin keyifli anlatımıyla Urla Yemeklerinden kendimize bir Sonbahar Sofrası kuracağız.

Bol tadımlı ve eğlenceli bir atölye sizleri bekliyor. Katılımcılar atölye sonunda ürettikleri ürünlerin tadımını beraberce yapacak ya da yanlarında götürebilecekler.

Pandemi nedeniyle yer sayımız 10 kişi ile sınırlandırılmıştır

Katılım:  max. 10 kişi

Organik Sızma Zeytinyağı 500 ML Beyaz
Organik Sızma Zeytinyağı 500 ML Siyah

Tarih

Eki 17 2020
Geçmiş

Zaman

12:30 pm - 5:30 pm

Maliyet

400 TL

Yer

Urla Cooking Class
Bademler Köyü, Urla
QR Code