Home Etkinlikler - Urla Cooking Class Atölye ŞEF DİLEK YETKİNER İLE YILBAŞI SOFRASI/URLA’NIN MEZELERİ/10 Aralık

ŞEF DİLEK YETKİNER İLE YILBAŞI SOFRASI/URLA’NIN MEZELERİ/10 Aralık

Ege Mutfağı Eğitmen Şefi Dilek Yetkiner 1995 yılında Ege Üniversitesi Gıda Bölümü’nden mezun oldu. 15 yıl Özgörkey Feast Gıda’da ARGE danışmanlığı yaptı. 2007 yılında profesyonel aşçılık ve yemek stilistliği eğitimleri aldı. Urla ve Alaçatı’da birçok işletmede görev aldıktan sonra mutfak koordinatörlüğü ve menü danışmalığı görevini sürdürmekte ve Ege ve Mübadele mutfağı üzerine yemek dergileri ve kitaplar için çalışmalar yapan Yetkiner, Koç Holding’e bağlı Tat Gıda AŞ’de çalışmaya devam etmektedir.

Dilek şef, Mübadele de Girit’ten gelip Urla ya yerleşen Çipli Ailesi’nin 4. kuşak torunu. Onu mutfakla tanıştıran Giritli Anneannesi Sıdıka Hanım’dan aldığı el ve ilham ile Urla’nın en geleneksel tariflerini günümüze taşıyan bölgemizin kıymetli bir şefidir.

Dilek Yetkiner: “Anneannemin Urla’daki bağ evinde geçen çocukluk yıllarım onun her yaz yeniden yaptığı çamur fırında, odun ateşinde pişirdiği lezzetli yemekleri öğrenerek geçti. En büyük şansım bu tarifleri birebir kendisinden öğrenmek oldu.”

Eski Urla Mutfağını, Ege ve Girit yemeklerini anlatmak ve yeni nesillere aktarmak için kurguladığımız bu atölyelerde mevsime göre değişen içerikler bulacaksınız.

Bu atölyemizde yaklaşan yeni yıl sofranızda misafirlerinizi şaşırtacak Urla’dan en sevilen ve pratik meze tarifleriyle tanışacaksınız. Siz yılbaşı gecesi için sadece ana yemeğinizi planlayın! 10 farklı meze ile yılbaşı sofranızı şenlendirin.

Bol tadımlı ve eğlenceli bir atölye sizleri bekliyor. Katılımcılar atölye sonunda kendi hazırladıkları tarifleri beraberce yiyecekler ve yeni yıla erken bir “Hoş geldin!” kutlaması yapacaklar.

Katılım: min. 8 – max. 10 kişi

Organik Sızma Zeytinyağı 500 ML Beyaz
Organik Sızma Zeytinyağı 500 ML Siyah

Tarih

Ara 10 2021
Geçmiş

Zaman

12:00 am - 4:00 pm

Maliyet

650.00₺
Kategori
QR Code