EGENİN OTLARI HASADI VE YEMEK ATÖLYESİ

Urla’nın en büyük Organik Tarım Vahası olan, 60.000 zeytin ağacına yuva; Hiç  Zeytin  Ormanı  ilk bahar yağmurlarının düşmesiyle, yeniden yeşeren doğasında sizi hasada çağırıyor.

‘‘Yenilebilir Orman’’ prensibiyle yaşattığımız, hepsi organik sertifikalı otları ve aromatik-tıbbi bitkileri beraberce keşfe çıkıyoruz!

Bademler Köyü’nde bulunan, Organik Hiç Zeytin Ormanı’na özel araçlarla hareket edecek ve burada gerçek bir “doğadan toplama deneyimi” yaşayacağız. “Annemin Ot Sepeti” Kitabı’nın yazarı Bahriye İplikçi eşliğinde beraberce ‘’Yenilebilir Ege Otlarını’’ tanıyacak ve toplayacağız. Açık havada topladığımız malzemelerle piknik yapacağız. Buradan, Organik Hiç Zeytin Ormanı İşliği ‘ne gidecek ve burada zeytinyağı üretimini gözlemleyip, uzman tadımcı ve marka sahibemiz ve şefler eşiliğinde otlarla yemekler yapacak ve zeytinyağını tanıyacağız. Günümüzü Hiç Lokanta’da, Yeni Urla Mutfağı’nı tadarken, Urla Şaraplarını yudumlayarak sonlandıracağız.

10:30-13:00: Hiç Zeytin Ormanı’na varış ve Hasat ekibiyle ”Yenilebilir Ot Hasadı” ve topladığımız otlarla hazırlayacağımız lezzetli bir piknik

13:35-16:00: Hiç Zeytin Ormanı İşliği’nde bulunan Urla Cooking Class’da çeşit çeşit otları tanıyacak ve Urla’nın otlarını değişik tariflerde beraberce uygulayarak tadımını yapacağız. Yenilebilir otların olmazsa olmaz eşlikçisi Zeytinyağı’nın tadımına dair temel bilgiler edineceğiz.

* Misafirlerimize Katılım Sertifikası verilecektir.

18:30-: Hiç Lokanta’nın mevsimsel menüsünden derlediğimiz yemekler eşiliğinde ve Urla Şarapları eşleşmeli, Hasat Özel Yemeği ile günümüzü tamamlayacağız.

İtalya O.N.A.O.O.’dan mezun uzman zeytinyağı panelisti ve marka sahibi Duygu Özerson Elakdar ve “Annemin Ot Sepeti” kitabının yazarı Bahriye İplikçi program boyunca misafirlerimize eşlik edecektir.

Uygun Dönem: Şubat- Mart- Nisan

Katılım: min. 8 – max. 12 kişi

 

Etkinlik Listesi

EGENİN OTLARI HASADI VE YEMEK ATÖLYESİ
Bilet Adedi Biletler: 11
The EGENİN OTLARI HASADI VE YEMEK ATÖLYESİ ticket is sold out. You can try another ticket or another date.

Tarih

Nis 24 2021

Zaman

10:30 am - 8:30 pm

Maliyet

950 TL

Yer

Hiç Zeytin Ormanı
Bademler Köyü, Urla
Kategori
KAYIT OL
QR Code

2 thoughts on “EGENİN OTLARI HASADI VE YEMEK ATÖLYESİ

  1. Busem Tanrıkulu dedi ki:

    Bu bahar için sabırsızlanıyorum. İyi ki varsın Hiç!

  2. Esra Kaygısız dedi ki:

    Ne kadar zenginsin Ege! Hepsini öğrenmek gerek bu otların…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sign in

close

Scroll To Top